Diplomová práce, diplomka

Zpracování, odevzdání a úspěšná obhajoba diplomové práce před oborovou komisí jsou základní podmínky k získání magisterského či inženýrského titulu! Diplomová práce musí splňovat vysoké odborné i formální nároky a prezentovat výsledky samostatného výzkumu.

Bakalářska versus diplomka

Diplomová práce se od „bakalářky“ liší hloubkou zpracování tématu a rozsahem textu. Délku diplomové práce si stanovuje daná univerzita, fakulta či katedra. Obvyklý rozsah činí 50 až 90 stran (výjimkami však nejsou diplomky o 100 a více stranách).

Nejen rozsahem by měla diplomová práce odpovídat vědecké studii, která analyzuje specifický problém a přináší nové výsledky, jež vycházejí z vlastního statistického šetření, dotazníkového či terénního průzkumu. Text spolu s výstupy musí prokazovat přehled autora v oblasti bádání (aktuální stav výzkumu, česká i zahraniční literatura, širší kontext), jakož i osvojení příslušných vědeckých metod a postupů (analýza, komparativní analýza, syntéza, indukce a dedukce, apod.).

Začíná se výběrem a rezervováním tématu, a to zpravidla ve 4. ročníku pětiletého studia, respektive v 1. ročníku navazujícího magisterského studia. Samotnému psaní předchází pečlivá rešerše domácí i zahraniční literatury, stanovení hypotézy, sestavení harmonogramu, následují sběr a analýza materiálu, pravidelné konzultace problémů a postupu s vedoucím práce a samotné psaní.

Nezbytné části každé diplomové práce

Text kvalitní diplomové práce odráží znalost odborné literaturou i bezpečnou orientaci na poli bádání. Kromě terminologie, citací a seznamu literatury a zdrojů obsahuje diplomová práce úvodní abstrakt, obsah s odkazy na kapitoly, praktickou část, resumé v češtině i v cizím jazyce a přílohy (grafy, tabulky aj.).

Doporučujeme text přehledně strukturovat, a to s pomocí číslování (pod)kapitol, odkazovat na jednotlivé kapitoly a dbát na jejich vzájemnou provázanost.

Kvalitní diplomka se, krom času a vůle, neobejde bez spolehlivé orientace v příslušné disciplíně. A pokud má jít psaní i obhajoba hladce, zkušenosti se psaním závěrečných prací, jež vám garantuje náš portál Seminarkyza1.cz, jsou víc než na místě!

  • SeminarkyZa1
  • 01.02.2015
  • 1

RYCHLE VYŘEŠÍME, CO VÁS TRÁPÍ. VYBERTE SI NÍŽE.JIŽ DO 12 DNŮ

Komentáře

 

Monika 23.05.2017 20:47 / Odpovědět

Dobrý den, zpracováváte i podklady pro obhajobu diplomové práce? Děkuji

Komentář

Odpověď na komentář
{{odpoved}} |

Nečtěnější blog

Kvantitativní a kvalitativní výzkumné přístupy

  • 23.07.2015
  • 0

Kvalitativní a kvantitativní přístup obvykle zahrnují různé výzkumné metody. Nicméně použití obou přístupů může být doplňující s tím, že každý přidává náhled k celkovému obrazu sledované problematiky.

Více

Abstrakt X anotace: jaký je mezi nimi rozdíl?

  • 15.09.2015
  • 0

Často si klademe otázku, jaký je rozdíl mezí abstraktem a anotací. Text níže vysvětlí základní rozdíly.

Více

Zvolili jste si špatné téma a nevíte, jak dál?

  • 03.11.2015
  • 0

Zvolili jste si špatné téma a nevíte, jak dál? Jak zvolit správné téma? Jak přepracovat již odsouhlasené téma? Nevíte si rady, jak sestavit efektivně osnovu práce?

Více

Kategorie

Komentáře

SeminarkyZa1.cz

Dobrý den, využijte prosím nezávaznou objednávku přímo na našem webu: https://www.seminarkyza1.cz/poptavka-prace/ Hezký den. Pavel

Kristýna Buláková

Dobrý večer, chtěla bych vás požádat, zda-li by bylo možné zpracovat mi cíl a metodiku bakalářské práce na téma - Dluhopisy - investování využitím dluhopisů do dnešního večera? Děkuji za brzkou odpověď Kristýna Buláková

Smithk536

I think this is one of the most significant information for me. And i'm glad reading your article. But should remark on some general things, The web site style is wonderful, the articles is really excellent D. Good job, cheers fkbkkadeceebkebg

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace