Eric S. Maskin - Nobelova cena za ekonomii 2007

Země:

Spojené státy americké

Nobelova cena:

Položení základů teorie návrhu mechanismů (společně s Leonidem Hurwiczem a Rogerem B. Myersonem).

Popis osobnosti:

Narodil se 12. prosince roku 1950 v New Yorku. Své mládí prožil v New Jersey. Dosáhl titulu A.A. z matematiky a také A.M. z aplikované matematiky. Posléze mu byl udělen titul doktora rovněž z aplikované matematiky na Harvardu. 

Působil jako profesor na MIT, rovněž na Harvardu a dále také na Institute for Advanced Study v Princetonu. Ten proslavil Albert Einstein. V současnosti ovšem působí opět na Harvardu. Zajímavostí je, že žije sám v domě na Mercer Street, jež v minulosti koupila Einsteinova žena. Tento dům až do osmdesátých let obývali členové Einsteinovy rodiny. Mimo jiného je členem:

Za ženu si vzal profesorku dějin na Princeton University G. Sawtelle, se kterou má dva potomky. Proslavil se jako nositel Nobelovy ceny za ekonomii, přičemž toto ocenění dostal v roce 2007 společně s Leonidem Hurwiczem a Rogerem Myersonem. Známý je však také svými články k teorii her či teorii kontraktů. Zmínit je však třeba také články z oblasti teorie sociálního výběru, politické ekonomie a mnohé další.

Zdroj: VOJÍŘ, Stanislav. Nositelé Nobelovy ceny za ekonomii [online]. Praha: Vysoká škola ekonomická v Praze, 2019 [cit. 2020-07-07]. Dostupné z: https://knihovna.vse.cz/nobel/.

Nobelista Eric Maskin živě o budoucnosti ekonomiky [online]. Praha: Týden, 2013 [cit. 2020-08-02]. Dotupné z: https://www.tyden.cz/rubriky/byznys/nobelista-eric-maskin-zive-o-budoucnosti-ekonomiky_268000.html.

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Plné znění pravidel pro zpracování osobních údajů. Další informace