[Blog]

5+1 důvodů, proč studovat při zaměstnání

Chtěli jste si kdysi splnit svůj sen o vzdělání na vysoké škole, ale nikdy k tomu nedošlo? Vstoupila do toho potřeba vydělávat, založení rodiny či jiné povinnosti? Je na čase si přiznat, že nikdy není pozdě plnit si své sny a začít studovat i nyní v pozdějším věku, při zaměstnání či dokonce v průběhu péče o rodinu. Níže se dozvíte, proč začít studovat právě teď.

Nabourejte svůj stereotyp a vybočte ze zajetých kolejí

Nyní se Vás život točí pouze kolem dětí, práce či péči o domácnost. Máte pocit, že se s Vámi již nikde jinde nepočítá? Opak je však pravdou. Pokud máte chuť udělat ve svém životě změnu, právě studium na vysoké škole je jedna z možností, jak nabourat stereotyp. Večery u televize můžete vyměnit za sebevzdělávání a možnost kreativního psaní. Možná to zní až neuvěřitelně, ale může se také jednat o jeden z možných způsobů, jak překonat krizi středního věku.

Rozšiřte své vědomosti a dokažte si, že na to máte

Zjišťujete někdy, že nerozumíte, o čem si jiní lidí baví či jsou pro Vás diskuze v televizi jednou velkou neznámou? Pokud si chcete utvořit názory na aktuální dění ve světové ekonomice či se pouze orientovat na aktuální politické scéně, pak je na místě si tyto vědomosti doplnit. Na akademické půdě byste se měli dozvědět vše co Vás zajímá, a ještě o něco více.

Snažte se opět zapojit svůj mozek jinak, než jste doposud zvyklí

Pamatujete si na období, kdy jste byli schopni říci, co se stalo v určitém roce či Vám nečinilo problém hovořit plně v anglickém jazyce? Je zcela normální, že když již získané vědomostí nepoužíváte, dochází k jejich ztrátě a časem některé údaje a informace zcela zapomenete. Rovněž také dochází postupem věku ke zhoršování kapacity mozku. Jednostranné pracovní zaměření a také nedostatek motivace k dalším rozvoji může vést k poklesu mozkové aktivity, tudíž je potřeba opět aktivně zapojit mozek. Dokažte si, že máte na to, se dále vzdělávat a svůj mozek zase trochu potrapte!

Snažte se být vzorem nejen pro své děti, ale také pro své blízké

I doma může docházet k výsměchu, že něco nevíte, a to dokonce ze strany Vašich dětí. Ovšem žádné z dětí nemá ambice k tomu jít na vysokou kolu, jelikož je to příliš náročné. Dle jejich názoru o tom, ale nemůžete zrovna Vy nic vědět. Ukažte jim, že se to dá zvládnout i při práci. Podejte si přihlášku na vysokou školu společně a opět se jim snažte být vzorem.

Naučte se plnit si své sny

Vždy Vás zajímala hudba, politické dějí nebo dokonce filozofické směry, ale nikdy jste se v tomto směru více neangažovala a okolnosti Vás donutili pracovat na zcela jiné pozice a ve zcela jiném oboru? Nyní je čas na to, začít si plnit své sny a třeba úplně změnit oblasti svého profesního působení. Nečekejte na to, až si začnou plnit své sny Vaše děti či lidé ve Vašem okolí a pojďte do toho taky! Odměnou Vám bude nepopsatelný pocit naplnění.

Uchopte správně své možnosti a příležitosti

V dnešní době máte celou řadu příležitostí, které jste neměli v době Vašeho mládí či v době volby Vašeho budoucího povolání. Tak proč to nezkusit nyní? Vytyčte si cíle a jdete za nimi. Nyní máte příležitost rozvíjet se, plnit si své sny a dokázat zejména sobě, že na to máte. Právě seberozvoj je pro každého jedince nezanedbatelný a udržuje ve Vás zdravé sebevědomí.

Sdílet

Podobné články

04. 09. 2019

Základy wordu nejen pro studenty

V dnešní době je ovládání Wordu považováno za samozřejmost. Je však třeba mít na paměti, že ne všichni měli možnost s ním pracovat nebo si při jeho používání nejsou jistí. Prostřednictvím tohoto článku vám pomůžeme zvládnout jeho základy nebo případně zopakovat to, co už umíte. Nabyté znalosti vám mohou pomoci nejen při tvorbě seminárních nebo jiných vysokoškolských prací, ale také při tvorbě životopisu.

23. 05. 2018

Pojem autorství

Plagiátorství je prohřeškem, který vysoké školy řadí mezi ty nejhorší. A jeho závažnosti odpovídají i tresty, mezi nimiž vyloučení ze studia či dodatečné odebrání titulu nejsou žádnými výjimkami. Plagiátorem se přitom můžete stát i neúmyslně. Stačí zapomenutá citace a malér je na světě. Na co byste si při psaní práce měli dát pozor?

Novinky do vašeho e-mailu

Získejte informace, jak si zjednodušit studium a bonusy zdarma

Odesláním formuáře souhlasíte se Zásadami ochrany osobních údajů

Copyright © seminarkyza1.cz 2024

Převodem logo Mastercard logo Gopay logo Visa logo