[Blog]

Dopřejte svému tělu bylinky pro lepší paměť a soustředění

Problémy s udržením pozornosti trápí stále více lidí. Skvělým pomocníkem mohou být některé léčivé rostliny, které stimulují kognitivní funkce a příznivě tak ovlivňují schopnost koncentrace. 

Problémy s koncentrací

Někteří lidé zkrátka zapomněli, že jejich tělo a duše je to nejcennější, a v honbě za falešnými cíli a ideály jeho potřeby ignorují, dokud se neobjeví vážnější problém. Neschopnost soustředit se přitom může být jedním z varovných signálů těla, že je něco špatně. Často je na vině přepracovanost, nedostatek odpočinku, nezdravý životní styl a možná i hektická doba, kterou si ve své podstatě vytváříme sami. 

Pokud cítíte, že vaše koncentrace slábne – a stejně tak váš výkon v práci nebo ve škole –, zastavte se a dopřejte svému tělu přírodní stimulant v podobě léčivých rostlin.

Léčivky pro lepší soustředění

Guarana

Guarana je plod paulinie nápojné, jejíž původ leží v Jižní Americe. Jedná se o přírodní stimulant, který v mnohém předčí oblíbenou kávu – především uvolňuje energii postupně a celkově vás nabudí. Pomáhá tak při boji s únavou, ale má také příznivý vliv na regeneraci těla. V neposlední řadě zlepšuje koncentraci a někteří na guaranu nedají dopustit v případě, že je zastihne migréna. 

Ginkgo biloba

Ginkgo biloba je strom, který je významný především pro své listy. Látky v nich obsažené mají příznivý vliv na mozkovou činnost, zlepšují paměť a schopnost soustředit se. Také přispívají k udržení celkové vitality těla i duše. 

Kotvičník

Nať kotvičníku působí skvěle na lidské tělo hned v několika rovinách, a to na činnost kognitivních funkcí, tělesnou i sexuální vitalitu. Údajně pomáhá i při obtížích s ledvinami nebo prostatou. 

Ženšen

Ženšen patří mezi významné stimulanty, a to především jeho kořen. Má pozitivní vliv na kognitivní funkce, tedy i schopnost koncentrace. Přispívá k celkové vitalitě těla, pomáhá udržet si dlouhodobou výkonnost a odbourávat stres. 

Ašvaganda

Možná tuto rostlinku znáte pod označením vitánie snodárná. Používá se v ajurvédské medicíně. Má antioxidační i stimulační účinky. Stejně jako ženšen pomáhá při bojích se stresem. Celkově tak zklidňuje tělo a přispívá ke zlepšení koncentrace. 

Nezapomeňte ale, že léčivky a doplňky stravy, které se z nich vyrábí, je potřeba doplnit také zdravým životním stylem.

Sdílet

Podobné články

23. 03. 2020

7 způsobů, jak udržet svůj mozek v kondici

Nejen svaly a fyzičku je potřeba trénovat, také mozek vyžaduje pravidelné cvičení. Skvělé na tom je, že se dá trénovat naprosto přirozeně, zábavně a během běžných denních činností. Zjistěte, jaké jsou možnosti trénování mozku, a udržte jej co nejdéle fit.

20. 05. 2020

Mozkový jogging aneb jak trénovat paměť

Paměť stárne a leniví. Proto je potřeba se o ni starat a udržovat ji v co nejlepší kondici. Prospívá jí například zdravý životní styl, především pak vyvážená strava bohatá na omega-3 mastné kyseliny a vylepšená pomocí doplňků stravy, které obsahují výtažky z ginkgo biloby nebo ženšenu pravého. Příznivý vliv na paměť má dále dostatek odpočinku, ale i pravidelný trénink paměti. Ale jak takovou paměť trénovat?

15. 04. 2020

5 rad, jak se učit anglicky

Někdo má pro jazyky zkrátka talent, jinému to trvá déle. Pokud však víte, jak se k tomu postavit, půjde to samo. Sepsali jsme proto pro vás 5 rad, jak vyzrát na učení angličtiny, kterou se v současné době opravdu vyplatí ovládat.

Novinky do vašeho e-mailu

Získejte informace, jak si zjednodušit studium a bonusy zdarma

Odesláním formuáře souhlasíte se Zásadami ochrany osobních údajů

Copyright © seminarkyza1.cz 2023

Převodem logo Mastercard logo Gopay logo Visa logo