[Blog]

Dopřejte svému tělu bylinky pro lepší paměť a soustředění

Problémy s udržením pozornosti trápí stále více lidí. Skvělým pomocníkem mohou být některé léčivé rostliny, které stimulují kognitivní funkce a příznivě tak ovlivňují schopnost koncentrace. 

Problémy s koncentrací

Někteří lidé zkrátka zapomněli, že jejich tělo a duše je to nejcennější, a v honbě za falešnými cíli a ideály jeho potřeby ignorují, dokud se neobjeví vážnější problém. Neschopnost soustředit se přitom může být jedním z varovných signálů těla, že je něco špatně. Často je na vině přepracovanost, nedostatek odpočinku, nezdravý životní styl a možná i hektická doba, kterou si ve své podstatě vytváříme sami. 

Pokud cítíte, že vaše koncentrace slábne – a stejně tak váš výkon v práci nebo ve škole –, zastavte se a dopřejte svému tělu přírodní stimulant v podobě léčivých rostlin.

Léčivky pro lepší soustředění

Guarana

Guarana je plod paulinie nápojné, jejíž původ leží v Jižní Americe. Jedná se o přírodní stimulant, který v mnohém předčí oblíbenou kávu – především uvolňuje energii postupně a celkově vás nabudí. Pomáhá tak při boji s únavou, ale má také příznivý vliv na regeneraci těla. V neposlední řadě zlepšuje koncentraci a někteří na guaranu nedají dopustit v případě, že je zastihne migréna. 

Ginkgo biloba

Ginkgo biloba je strom, který je významný především pro své listy. Látky v nich obsažené mají příznivý vliv na mozkovou činnost, zlepšují paměť a schopnost soustředit se. Také přispívají k udržení celkové vitality těla i duše. 

Kotvičník

Nať kotvičníku působí skvěle na lidské tělo hned v několika rovinách, a to na činnost kognitivních funkcí, tělesnou i sexuální vitalitu. Údajně pomáhá i při obtížích s ledvinami nebo prostatou. 

Ženšen

Ženšen patří mezi významné stimulanty, a to především jeho kořen. Má pozitivní vliv na kognitivní funkce, tedy i schopnost koncentrace. Přispívá k celkové vitalitě těla, pomáhá udržet si dlouhodobou výkonnost a odbourávat stres. 

Ašvaganda

Možná tuto rostlinku znáte pod označením vitánie snodárná. Používá se v ajurvédské medicíně. Má antioxidační i stimulační účinky. Stejně jako ženšen pomáhá při bojích se stresem. Celkově tak zklidňuje tělo a přispívá ke zlepšení koncentrace. 

Nezapomeňte ale, že léčivky a doplňky stravy, které se z nich vyrábí, je potřeba doplnit také zdravým životním stylem.

Sdílet

Podobné články

19. 02. 2020

Krátkodobá paměť je stejně důležitá jako dlouhodobá. Zjistěte, jak ji vylepšit

Určitě se vám to už někdy stalo. Právě jste se seznámili s někým novým a během chvilky zapomněli, jak se vlastně představil. Na vině je vaše krátkodobá paměť, která během několika málo sekund nelítostně vypustí před chvílí získanou informaci z hlavy, pokud ji samozřejmě nestihnete přesunout do své dlouhodobé paměti. Nyní vám prozradíme, jak krátkodobá paměť funguje, jak ji trénovat a trochu vylepšit.

30. 12. 2019

Produktivita v osobním životě a jak ji vylepšit

Ať chceme nebo ne, plánování a plnění úkolů nepatří pouze do pracovního života. Je potřeba se postarat o děti, uvařit oběd, uklidit, nezapomenout na rodinnou večeři nebo návštěvu lékaře a vše dělat s co největší efektivitou, aby vám zbyla ještě spousta času pro sebe. Produktivita v osobním životě je tedy stejně důležitá jako ta v práci. Zjistěte, jak ji vylepšit a neplýtvat drahocenným časem.

25. 11. 2019

Cvičte svůj mozek a nastartujte své kognitivní funkce naplno

Kvalita kognitivních funkcí neboli myšlenkových procesů mozku obvykle není v průběhu života stále stejná. Jejich funkčnost totiž velmi často klesá s věkem. Obzvlášť pokud mozek není pravidelně stimulován a trénován. Své kognitivní funkce přitom můžete zdokonalit prostřednictvím běžných činností nebo her.

Novinky do vašeho e-mailu

Získejte informace, jak si zjednodušit studium a bonusy zdarma

Odesláním formuáře souhlasíte se Zásadami ochrany osobních údajů

Copyright © seminarkyza1.cz 2024

Převodem logo Mastercard logo Gopay logo Visa logo