[Blog]

Zvládněte zkouškové období levou zadní, vsaďte na sílu přírody

Během studia na vysoké škole se zkouškám zkrátka nevyhnete. Základem je přežít a probojovat se do dalšího semestru. Každý student má své fígle, jak do sebe během pár dní dostat co nejvíce informací. Nyní se ale pojďme podívat na to, co nabízí příroda.


Zelený čaj místo kávy

Káva, nebo čaj? To je oč tu běží. Oba nápoje jsou lahodné, oba stimulují mozek a pomáhají tak bojovat s únavou, lépe se soustředit – a ještě lépe si pamatovat.

Kofein obsažený v kávě dokáže doslova nakopnout. Řada studentů proto během zkouškového období nedá na kávu dopustit. Má však jednu zásadní nevýhodu. Působí velmi rychle a její účinky po chvíli odezní. Naopak zelený čaj zásobuje tělo energií postupně a působí tak mnohem déle. Pravidelná konzumace zeleného čaje prý navíc pomáhá předcházet vzniku rakoviny a poruchám kognitivních funkcí. Obsahuje L-theanin, který má údajně antistresový efekt. Také přispívá ke snížení hladiny cholesterolu. Takže u nás zelený čaj jednoznačně vede.

Je libo guarana?

Guarana je hitem současnosti. Určitě jste už měli tu čest. Jedná se o semena paulinie nápojné, které se nejprve usuší a poté rozemelou na jemný prášek. Následně se z nich připravuje nápoj, a to tak, že prášek jednoduše zalijete například vodou. Případně se s ní můžete setkat ve formě doplňků stravy.

Skvělou vlastností guarany je především to, že vás nabudí a dodá tělu energii, kterou podobně jako zelený čaj uvolňuje postupně.

Ginkgo biloba, to nejlepší pro váš mozek

Ginkgo biloba je tak trochu všelék. Napomáhá k celkové vitalitě těla i duše a podporuje kognitivní funkce, například paměť a myšlení, které jsou při učení na zkoušky víc než potřeba.

Brahmi pro lepší paměť

Zkouškové v plném proudu a vám připadá, že do hlavy už žádné další informace nenarvete. Vyzkoušejte rostlinu známou jako Bacopa monnieri nebo také brahmi, která má mimo jiné příznivý vliv na paměť. Údajně totiž podporuje průtok krve mozkem a přispívá k regeneraci nervové soustavy.

Lecitin

Lecitin je modlou všech studentů, spousta z nich si bez něj nedokáže své zkouškové představit. Ale o co vlastně jde? Pod pojmem lecitin se skrývají takzvané fosfatidylcholiny. Jedná se o souhrnné označení pro skupinu látek patřících mezi fosfolipidy a jednou z nich je právě cholin, který je ve formě acetylcholinu důležitý pro paměť.

A jak udržujete svůj mozek během zkouškového ve střehu vy?

Sdílet

Podobné články

13. 01. 2020

5 tipů pro lepší produktivitu při učení

Pokud se právě připravujete na maturitu, náročnou zkoušku nebo státnice, jste tu správně. Nyní vám představíme 5 tipů na zvýšení vaší produktivity při učení, díky kterým se zvládnete „nadrtit“ opravdu kvantum učiva za minimální čas.

Novinky do vašeho e-mailu

Získejte informace, jak si zjednodušit studium a bonusy zdarma

Odesláním formuáře souhlasíte se Zásadami ochrany osobních údajů

Copyright © seminarkyza1.cz 2024

Převodem logo Mastercard logo Gopay logo Visa logo