Zvládněte zkouškové období levou zadní, vsaďte na sílu přírody

Zvládněte zkouškové období levou zadní, vsaďte na sílu přírody

Během studia na vysoké škole se zkouškám zkrátka nevyhnete. Základem je přežít a probojovat se do dalšího semestru. Každý student má své fígle, jak do sebe během pár dní dostat co nejvíce informací. Nyní se ale pojďme podívat na to, co nabízí příroda.


Zelený čaj místo kávy

Káva, nebo čaj? To je oč tu běží. Oba nápoje jsou lahodné, oba stimulují mozek a pomáhají tak bojovat s únavou, lépe se soustředit – a ještě lépe si pamatovat.

Kofein obsažený v kávě dokáže doslova nakopnout. Řada studentů proto během zkouškového období nedá na kávu dopustit. Má však jednu zásadní nevýhodu. Působí velmi rychle a její účinky po chvíli odezní. Naopak zelený čaj zásobuje tělo energií postupně a působí tak mnohem déle. Pravidelná konzumace zeleného čaje prý navíc pomáhá předcházet vzniku rakoviny a poruchám kognitivních funkcí. Obsahuje L-theanin, který má údajně antistresový efekt. Také přispívá ke snížení hladiny cholesterolu. Takže u nás zelený čaj jednoznačně vede.

Je libo guarana?

Guarana je hitem současnosti. Určitě jste už měli tu čest. Jedná se o semena paulinie nápojné, které se nejprve usuší a poté rozemelou na jemný prášek. Následně se z nich připravuje nápoj, a to tak, že prášek jednoduše zalijete například vodou. Případně se s ní můžete setkat ve formě doplňků stravy.

Skvělou vlastností guarany je především to, že vás nabudí a dodá tělu energii, kterou podobně jako zelený čaj uvolňuje postupně.

Ginkgo biloba, to nejlepší pro váš mozek

Ginkgo biloba je tak trochu všelék. Napomáhá k celkové vitalitě těla i duše a podporuje kognitivní funkce, například paměť a myšlení, které jsou při učení na zkoušky víc než potřeba.

Brahmi pro lepší paměť

Zkouškové v plném proudu a vám připadá, že do hlavy už žádné další informace nenarvete. Vyzkoušejte rostlinu známou jako Bacopa monnieri nebo také brahmi, která má mimo jiné příznivý vliv na paměť. Údajně totiž podporuje průtok krve mozkem a přispívá k regeneraci nervové soustavy.

Lecitin

Lecitin je modlou všech studentů, spousta z nich si bez něj nedokáže své zkouškové představit. Ale o co vlastně jde? Pod pojmem lecitin se skrývají takzvané fosfatidylcholiny. Jedná se o souhrnné označení pro skupinu látek patřících mezi fosfolipidy a jednou z nich je právě cholin, který je ve formě acetylcholinu důležitý pro paměť.

A jak udržujete svůj mozek během zkouškového ve střehu vy?

  • SeminarkyZa1
  • 06.01.2020
  • 0

RYCHLE VYŘEŠÍME, CO VÁS TRÁPÍ. VYBERTE SI NÍŽE.JIŽ DO 12 DNŮ

Nečtěnější blog

6 rad pro efektivní učení a přípravu na testy

  • 16.03.2020
  • 0

Příprava na testy je náročná. Obzvlášť pokud jich je hodně. Především ale zabírá spoustu času. Řiďte se následujícími 6 radami, jak se učit efektivně, a omezte čas strávený nad stohy papírů a množstvím učebnic na minimum.

Více

Nenechte nic náhodě a připravte se s přehledem na státnice

  • 27.04.2020
  • 0

Státnice přímo děsí nejednoho vysokoškoláka. Jsou totiž náročnou překážkou na cestě za vysněným titulem, se kterou je potřeba se poprat. Přečtěte si několik rad, jak nenechat nic náhodě a řádně se připravit.

Více

Čeká vás maturita? Poradíme vám, jak se na ni připravit

  • 26.02.2020
  • 0

Přestože jsou středoškoláci zvyklí na každotýdenní nával testů, který je běžnou součástí studia na střední škole, maturita je pro většinu z nich první velkou zkouškou. Pokud máte maturitu právě v patách, zhluboka se nadechněte a přečtete si několik rad, jak se s ní vypořádat.

Více

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Plné znění pravidel pro zpracování osobních údajů. Další informace