Chcete se opravdu, ale opravdu naučit programovat? Připravte se na to, že to bude dřina, která vyžaduje vytrvalost a motivaci. Pořád se na to cítíte? Pokud ano, přečtěte si pár rad na začátek, které jsme pro vás sepsali.
V první řadě byste měli pochopit, jak funguje počítač, osvojit si základy operačního systému a dopodrobna nastudovat syntax programovacího jazyka. Jakmile získáte potřebné znalosti, můžete na nich začít stavět. Snáze tak pochopíte tutoriály, rychle se naučíte jednotlivé úkony, a tím pádem vás to bude i víc bavit.
Při výběru programovacího jazyka zvolte jedině takový, který se vám bude hodit a s největší pravděpodobností jej využijete na každodenní bázi (nebo alespoň v blízké budoucnosti). Jinak to nemá smysl, protože stejně jako cizí jazyk vám i ten programovací časem z hlavy vypadne.
Hledáte-li něco pro začátečníky nebo mírně pokročilé, vyzkoušejte například stránku ITnetwork.cz, která obsahuje množství tutoriálů k programování v nejrůznějších jazycích – a navíc od úplných základů. Stačí si vybrat jazyk a můžete jít na věc.
Pokud vám tutoriály na ITnetwork.cz už nebudou stačit, je na čase se posunout dál. Uspokojí vás například stránka Learn2code.cz. Obsahuje sice placené kurzy, ale rozhodně se to vyplatí. A co víc, na závěr obdržíte parádní certifikát jako důkaz, že jste absolvovali příslušný kurz.
V případě, že dáváte přednost knihám, měli byste myslet na to, že vývoj v IT jde velmi rychle dopředu a informace v knihách díky tomu brzy stárnou a ztrácí hodnotu. Dávejte proto přednost raději těm nejnovějším kouskům na trhu.
Abyste se naučili skvěle programovat, měli byste udržovat svůj mozek v kondici. Pomůže vám trénink paměti a myšlení. Dobrou zprávou je, že tyto kognitivní funkce můžete trénovat například pomocí logických a strategických počítačových her.
Důležitá je také správná výživa plná nenasycených mastných kyselin, vitamínů, minerálů a dalších dobrot. Udrží vás fit a co nejdéle svěží, což se rozhodně bude při učení programování hodit. Skvělým způsobem, jak podpořit činnost mozku, jsou také doplňky stravy. Vyzkoušet můžete například Expertio, které obsahuje výtažky z Ginkgo biloby, guarany, brahmi, ženšenu, zeleného čaje a vitamín B6.
Ano, je to tak. Dokonalá znalost programovacího jazyka často nestačí. Profík musí také dobře znát svůj terén. Máme na mysli konkrétně obor, pro který programuje. Pokud chcete být například dobrým bioinformatikem, budete potřebovat základy biologie. Chcete-li programovat pro bankovní společnost, přijdou vám vhod znalosti z ekonomie a tak dále. Tak směle do toho.
Kognitivní funkce jsou důležitou součástí našeho každodenního života. Pomáhají nám při studiu, zvládání jednoduchých i složitých pracovních úkolů, při jednání s lidmi a mnohých dalších činnostech.
VíceO pracovní produktivitě se mluví stále častěji. Téměř všude se nestíhá, úkoly se dohání na poslední chvíli a lidé se tak potýkají se stresem každý den. A právě proto jsme pro vás připravili následujících 5 tipů, jak být v práci produktivnější a všemu nepříjemnému se ideálně vyhnout.
VíceOdpočinek je důležitý, o tom není pochyb. Lidé jeho význam ale často podceňují, dokud se neobjeví vážnější zdravotní problémy. Může za to především hektický způsob života, který jsme si nastavili. Vyčerpávající zaměstnání, náročné studium, rodinné povinnosti a další aktivity by však nikdy neměly být stavěny nad vlastní zdraví. Zjistěte, jak správně relaxovat, a udělejte pro své tělo to nejlepší.
Více