5 tipů pro začínající ajťáky aneb jak se naučit programovat

5 tipů pro začínající ajťáky aneb jak se naučit programovat

Chcete se opravdu, ale opravdu naučit programovat? Připravte se na to, že to bude dřina, která vyžaduje vytrvalost a motivaci. Pořád se na to cítíte? Pokud ano, přečtěte si pár rad na začátek, které jsme pro vás sepsali.Tip 1: Vybudujte si základy

V první řadě byste měli pochopit, jak funguje počítač, osvojit si základy operačního systému a dopodrobna nastudovat syntax programovacího jazyka. Jakmile získáte potřebné znalosti, můžete na nich začít stavět. Snáze tak pochopíte tutoriály, rychle se naučíte jednotlivé úkony, a tím pádem vás to bude i víc bavit. 

Tip 2: Začněte od nejužitečnějšího

Při výběru programovacího jazyka zvolte jedině takový, který se vám bude hodit a s největší pravděpodobností jej využijete na každodenní bázi (nebo alespoň v blízké budoucnosti). Jinak to nemá smysl, protože stejně jako cizí jazyk vám i ten programovací časem z hlavy vypadne.

Tip 3: Projděte si tutoriály

Hledáte-li něco pro začátečníky nebo mírně pokročilé, vyzkoušejte například stránku ITnetwork.cz, která obsahuje množství tutoriálů k programování v nejrůznějších jazycích – a navíc od úplných základů. Stačí si vybrat jazyk a můžete jít na věc. 

Pokud vám tutoriály na ITnetwork.cz už nebudou stačit, je na čase se posunout dál. Uspokojí vás například stránka Learn2code.cz. Obsahuje sice placené kurzy, ale rozhodně se to vyplatí. A co víc, na závěr obdržíte parádní certifikát jako důkaz, že jste absolvovali příslušný kurz. 

V případě, že dáváte přednost knihám, měli byste myslet na to, že vývoj v IT jde velmi rychle dopředu a informace v knihách díky tomu brzy stárnou a ztrácí hodnotu. Dávejte proto přednost raději těm nejnovějším kouskům na trhu. 

Tip 4: Rozběhněte svůj mozek na plné obrátky

Abyste se naučili skvěle programovat, měli byste udržovat svůj mozek v kondici. Pomůže vám trénink paměti a myšlení. Dobrou zprávou je, že tyto kognitivní funkce můžete trénovat například pomocí logických a strategických počítačových her.

Důležitá je také správná výživa plná nenasycených mastných kyselin, vitamínů, minerálů a dalších dobrot. Udrží vás fit a co nejdéle svěží, což se rozhodně bude při učení programování hodit. Skvělým způsobem, jak podpořit činnost mozku, jsou také doplňky stravy. Vyzkoušet můžete například Expertio, které obsahuje výtažky z Ginkgo biloby, guarany, brahmi, ženšenu, zeleného čaje a vitamín B6.

Tip 5: Nezapomeňte, že naučit se programovat nestačí

Ano, je to tak. Dokonalá znalost programovacího jazyka často nestačí. Profík musí také dobře znát svůj terén. Máme na mysli konkrétně obor, pro který programuje. Pokud chcete být například dobrým bioinformatikem, budete potřebovat základy biologie. Chcete-li programovat pro bankovní společnost, přijdou vám vhod znalosti z ekonomie a tak dále. Tak směle do toho.

  • SeminarkyZa1
  • 13.05.2020
  • 0

RYCHLE VYŘEŠÍME, CO VÁS TRÁPÍ. VYBERTE SI NÍŽE.JIŽ DO 12 DNŮ

Nečtěnější blog

Dopřejte svému tělu bylinky pro lepší paměť a soustředění

  • 29.06.2020
  • 0

Problémy s udržením pozornosti trápí stále více lidí. Skvělým pomocníkem mohou být některé léčivé rostliny, které stimulují kognitivní funkce a příznivě tak ovlivňují schopnost koncentrace.

Více

Mozkový jogging aneb jak trénovat paměť

  • 20.05.2020
  • 0

Paměť stárne a leniví. Proto je potřeba se o ni starat a udržovat ji v co nejlepší kondici. Prospívá jí například zdravý životní styl, především pak vyvážená strava bohatá na omega-3 mastné kyseliny a vylepšená pomocí doplňků stravy, které obsahují výtažky z ginkgo biloby nebo ženšenu pravého. Příznivý vliv na paměť má dále dostatek odpočinku, ale i pravidelný trénink paměti. Ale jak takovou paměť trénovat?

Více

Paměť a jak ji vylepšit

  • 09.12.2019
  • 0

Paměť funguje na principu zaznamenávání, uchovávání a následného vybavování informací. Na základě získaných zkušeností ovlivňuje naše budoucí jednání, pomáhá nám budovat vztahy, učit se a vytvářet své vlastní já.

Více

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Plné znění pravidel pro zpracování osobních údajů. Další informace