Nestíháte vypracovat svou seminární, bakalářskou, diplomovou či jinou práci?

Nestíháte vypracovat svou seminární, bakalářskou, diplomovou či jinou práci?

Klíčové je začít a neodkládat nic na zítřek. V této záležitosti jistě neplatí, že ráno moudřejší večera. Občas postačí pouze „nakoupnout“ a psaní jde potom samo. Podívejte se na stránky www.theses.cz, kde najdete mnoho prací na různá témata. Podívejte se, o čem konkrétně psali jiní studenti a na základě toho najděte ty nejzajímavější body, kterých se poté sám/sama budete držet. Nejlépe se Vám bude pracovat ve chvíli, kdy si vytvoříte kvalitní pracovní osnovu (Pracovní uvádíme zejména z toho důvodu, že během sepisování Vám mohou přijít na mysl další důležité body, které Vás na začátku ani nenapadly). Po vytvoření kvalitní osnovy je klíčové sestavit seznam různorodé literatury. Navštivte nejbližší knihovnu a vyhledejte si oddělení potřebné k Vašemu tématu. Nemusíte hledat literaturu pouze v knihovně. Mnoho zajímavých článků, videí a jiných odkazů naleznete i na internetu, tak jej určitě využijte. Nachystejte si veškeré podklady, které jste ke své práci nasbírala a pusťte se do práce!

Nevíte si rady, jak ve své práci pokračovat dále?

Není výjimkou, že se čas od času dostaví autorský blok. Klíčové je včas se nakopnout a v práci pokračovat. Rady pracovat v klidném prostředí, střídmě jíst a pravidelně odpočívat jsou sice fajn, ale jistě se shodneme na tom, že v této situaci nám příliš nepomohou. V případě, že jste se dostali do mrtvého bodu, potřebujete získat hlavně další nápady. Není od věci nechat se inspirovat např. u hotových prací Vašich kamarádů, známých či dokonce naprostých cizinců. Poslouží Vám k tomu univerzitní knihovny, které shromažďují hotové práce. Pokud se Vám ovšem nechce vytahovat paty z domu, pak Vám postačí otevřít si internetový prohlížeč a naťukat stránku www.theses.cz, kde najdete spousty různých prací na všelijaká témata. Inspirovat se můžete jedním určitým bodem práce, konkrétní myšlenkou nebo Vám zcela postačí seznam literatury, ve kterém najdete zajímavou publikaci, která se Vám doposud nedostala do rukou.

Nestihnete dokončit práci v požadovaném termínu?

Jistě nebudete první, kteří během svého psaní zjistí, že nestíhají dokončit práci včas. V první řadě zajděte na své studijní oddělení a zjistěte, co by pro Vás bylo v takovém případě nejschůdnější variantou. Jednou z možností je pozdější odevzdání práce. V tomto případě záleží již na škole samotné, jestli by to pro Vás znamenalo také pozdější termín státnic nebo by Vás ke státnicím pustili v původním termínu. Tak či tak o nic nejde. Doporučujeme raději odevzdat v pozdějším termínu kvalitní práci, než později u státnic „neobhájit“. V případě, že nezvládáte odevzdat v termínu např. seminární práci, pak Vám doporučujeme navštívit vedoucího této práce či lektora v daném oboru. Může se stát, že Vám bude chtít prodloužení zamítnout, proto je klíčové nejen upřímně říci, proč práci nestihnete včas odevzdat, ale také můžete navrhnout, že odevzdáte práci o několikrát stran delší nebo pomůžete setřídit knihovnu. Většina pedagogů úsilí navíc ocení. V případě, že se Vám nepodaří zajistit prodloužení termínu, doporučujeme najít klidné místo a vytvořit si efektivní plán pro vytvoření práce. Pokud si opravdu sami nevíte rady, požádejte o pomoc kamaráda, který již práci napsal. Jistě Vás požene správným směrem.

Jak kvalitně vypracovat práci v termínu?

Musíme předem počítat hned s několika faktory. V termínu, kdy odevzdáváte svou práci, bude práci odevzdávat také mnoho dalších studentů, kteří si stejně jako vy musí vypůjčit knihy. Zajděte si proto do knihovny raději s předstihem a knihy si vypůjčte nebo dopředu objednejte na požadovaný termín. Vyhnete se tak nedostatků zdrojů. Většina prací má pochopitelně také praktickou část, ve které je realizován nějaký výzkum. Sběr dat a následné vyhodnocení zabere poměrně dost času, proto si podklady k výzkumu připravte včas. Pokud nemáte dostatek prostoru pro vyplňování dotazníku, ať už se jedná o nedostatek času nebo vyplňujících lidí, tak využijte službu www.vyplnto.cz, kde po zaregistrování a vyplnění několika dotazníků, můžete vložit svůj vlastní dotazník, který Vám služba nejenom nechá vyplnit, ale také Vám připraví k jednotlivým otázkám grafy, které můžete využít ve své práci.

  • SeminarkyZa1
  • 01.09.2015
  • 0

RYCHLE VYŘEŠÍME, CO VÁS TRÁPÍ. VYBERTE SI NÍŽE.JIŽ DO 12 DNŮ

Nečtěnější blog

Které téma tedy není vhodné volit pro bakalářskou nebo diplomovou práci?

  • 21.05.2015
  • 0

Nedoporučujeme řešit téma, které povede k bezvýznamným výsledkům (tedy banálním, které si snadno každý domyslí). Nevhodná jsou taktéž témata, která jsou v současnosti ve fázi řešení či téma v současnoti diskutované (z důvodu nedostatku literatury), ovšem pro zkušeného „pisatele/studenta“ právě takové téma může být naopak přínosem (přidanou hodnotou).

Více

Teoretická část

  • 18.06.2015
  • 0

Jak již bylo řečeno v předešlé kapitole každý výzkum je nutné začít tedy určením výzkumného problému. „Pisatel/student“ definuje, co má v záměru zkoumat. Od tohoto určení problému se odehrává další postup odborné práce.

Více

Nevíte, jak se adekvátně připravit k obhajobě Vaší práce?

  • 06.10.2015
  • 0

Nevíte si rady, jak se efektivně připravit k obhajobě v co nejkratším čase? Bojíte se, že si nevíte s obhajobou rady? Dostali jste se u přípravy k obhajobě do mrtvého bodu?

Více

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Plné znění pravidel pro zpracování osobních údajů. Další informace