[Blog]

Práce pro maminky na mateřské, co je dobré vědět a nabídka práce k tomu

Tento článek je určen všem maminkám, které potřebují nebo jednoduše chtějí pracovat. Obvykle se jedná o práci na dohody konané mimo pracovní poměr v průběhu čerpání mateřské či rodičovské dovolené. Pokusíme se zde zodpovědět časté otázky a shrnout výhody navázání spolupráce se serverem www. seminarkyza1.cz.  

Zatočte se snížením příjmu po nástupu na mateřskou a staňte se vydělávající maminkou

 Nástup na mateřskou či rodičovskou dovolenou představuje většinou snížení příjmů rodiny. V průběhu mateřské dovolené si můžete přivydělat i u svého stávajícího zaměstnavatele. Podmínkou zde však je, že nesmíte vykonávat stejnou práci, na základě které vznikl nárok na peněžitou pomoc v mateřství. Při nástupu k jinému zaměstnavateli můžete nastoupit na stejný druh práce, ovšem váš stávající zaměstnavatel s tím musí písemně souhlasit. Po skončení mateřské dovolené navazuje dovolená rodičovská. Na rodičovské dovolené si můžete přivydělávat v libovolné výši. Jediné, co je potřeba zajistit, je patřičný dohled nad dítětem.

Pracujte na dohodu o provedení práce a vydělejte si až 10.000 Kč bez nutnosti platit daně

V této souvislosti se často sjednává dohoda o provedení práce či dohoda o pracovní činnosti. Právě tyto dohody konané mimo pracovní poměr jsou určeny k jednorázovým přivýdělkům. Dohodu o pracovní činnosti lze uzavřít pouze v případě, že rozsah pracovní doby nepřekročí 20 hodin týdně. Z této dohody se krom daně z příjmů odvádí sociální i zdravotní pojištění stejně jako u hlavního pracovního poměru. Pojistné se neodvádí pouze v případě, že měsíční příjem je nižší než 2500 Kč.

Dohodu o provedení práce můžete uzavřít s libovolným počtem zaměstnavatelů. Tento způsob spolupráce preferuje také naše společnost, ovšem je zde možnost spolupráce i na Dohodu o spolupráci neboli na IČO. U dohody o provedení práce platí omezení, že pro každého z těchto zaměstnavatelů můžete pracovat maximálně 300 hodin ročně. Pokud odměna plynoucí z této dohody nepřesáhne 10 000 Kč měsíčně, nemusíte z těchto příjmů vy ani váš zaměstnavatel odvádět zdravotní ani sociální pojištění. Po překročení této částky je nutné pojištění uhradit. Odvod daně z příjmu z dohod o provedení práce může být následující: 

  • Zaměstnanec (rodič) nepodepíše Prohlášení poplatníka daně z příjmů. V tomto případě zaměstnavatel sráží z odměn 15 % srážkovou daň. Tyto příjmy nemusíte nikde uvádět, ale může je uvést v ročním daňovém přiznání. Pokud budete mít za rok nízké příjmy, stát Vám na konci roku na žádost vrátí 15 % daň z příjmu.
  • Pokud se rozhodnete podepsat Prohlášení poplatníka daně z příjmů, pak za vás zaměstnavatel odvede z odměny 15 % daň z příjmů a sníží ji o měsíční slevu na dani v maximální výši 2070 Kč měsíčně. Na konci roku vám zaměstnavatel vystaví Potvrzení o zdanitelných příjmech a tyto odměny zahrnete do ročního daňového přiznání. Jestliže máte pouze příjmy na dohody o provedení práce do 10 000 Kč měsíčně, pak do výše 165 600 Kč neodvádíte žádnou daň z příjmů.

Využijte možnosti práce z domu a ušetřete tak výdaje za případné hlídání ratolestí

Pro děti v předškolním věku je hlavním problémem zajištění hlídání. Můžete požádat o pomoc rodiče či prarodiče, případně starší sourozence. Děti do dvou let věku můžete dát do školky, jeslí nebo jiného předškolního zařízení nanejvýš na 46 hodin měsíčně, jinak přijdete o rodičovský příspěvek. Ideální je tedy najít takového zaměstnavatele, který vám umožní pracovat z domu.

Pokud máte VŠ vzdělání a je Vám blízká práce s textem a odbornou literaturou,  využijte tyto dovednosti při psaní odborných textů

Při spolupráci se serverem www.seminarkyza1.cz pracujete pouze z domu a množství práce je pouze na vás. Po podepsání Dohody o provedení práce nebo Dohody o spolupráci jsou vám odeslána přístupová hesla do našeho systému. Ve vašem uživatelském rozhraní uvidíte zakázky, které jsou momentálně k dispozici a pro které hledáme zpracovatele. U každé zakázky vidíte téma, termín, počet stran, případné podmínky vyhotovení a výši odměny, která je k jednání.

Počet a výběr zakázek ke zpracování si určují naši zpracovatelé dle svých časových a profesních možností

Nikdo vás tedy nebude nutit vzít si více práce, než budete schopna zvládnout. Pokud vám dítě onemocní nebo nastane jiná nečekaná událost, nebývá většinou problém dohodnout se na posunutí kontrolního či finálního termínu.

Nespornou výhodou zapojení se do našeho týmu zpracovatelů je fakt, že budete stále jednou nohou v pracovním procesu a nevypadnete tak z pracovního koloběhu. Získávání informací k jednotlivým zakázkám a jejich samotné zpracovávání vám zajistí procvičování mozkových závitů a pokud budete chtít, tak také překonávání vašich vlastních hranic a výzev.

Pokud v tomto článku nebylo vše potřebné a máte na nás další dotazy, neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím emailu job@seminarkyza1.cz, kam také můžete zasílat své životopisy.

Těšíme se na případnou spolupráci.

Sdílet

Podobné články

Novinky do vašeho e-mailu

Získejte informace, jak si zjednodušit studium a bonusy zdarma

Odesláním formuáře souhlasíte se Zásadami ochrany osobních údajů

Copyright © seminarkyza1.cz 2024

Převodem logo Mastercard logo Gopay logo Visa logo