[Blog]

Práce z domu, která opravdu funguje? Psaní seminárek!

Pokud musíte jako student strávit přes týden pár hodin ve škole nebo jste na mateřské a trávíte většinu času ve společnosti svého dítěte či si prostě jen chcete přivydělat pár tisíc k výplatě, může být pro vás nabídka práce z domu jako blesk z čistého nebe. Většina prací inzerovaných jako práce z domu je ale podvod. Falešní inzerenti se od vás snaží vylákat hromadu peněz, aniž byste si cokoli vydělali. Většinou se jedná o jednoduché manuální práce, za které vám slibují nereálný výdělek. To rozhodně ale neplatí o psaní seminárek – práci z domu, která opravdu funguje.

Proč je práce z domu mezi lidmi tolik oblíbená?

Ačkoli nám slovní spojení „práce z domu“ dává jasně najevo, že se provádí doma, nemusí tomu tak vždy být. Můžete pracovat z kavárny nebo knihovny, o přestávce ve škole, ve vlaku, z dovolené nebo prostě z pohodlí svého domova. Výhodou tedy je, že si můžete vybrat, kde budete pracovat a především kdy – ráno, odpoledne, večer, zítra nebo pozítří. Chcete-li si dát pauzu, můžete. Není vám dobře? Žádný problém. Je vaše dítě nemocné? Odložte práci na jindy. Další den píšete semestrální písemku? Naučte se a práci doděláte v klidu až zítra. Práce z domu tedy dává lidem určitou pracovní svobodu a možnost organizovat si den podle individuálních potřeb.

Práce z domu není pro každého – na co si dát pozor?

1) Pravidla je potřeba dodržovat

Pokud se rozhodnete pro práci z domu, musíte si stanovit jasná pravidla. Pracujete-li, je potřeba se plně soustředit a neustále někam neodbíhat – uvařit oběd, vyprat prádlo nebo jít nakoupit. Vaše práce potom není efektivní a mohli byste nabýt dojmu, že je nekonečná – pořád pracujete a přitom nic není hotové. To je opravdu frustrující. Mnoho lidí proto volí pro svou práci raději jiné než domácké prostředí, vyrazí do knihovny nebo kavárny, pronajmou si místo ve sdílené kanceláři. Jsou však i takoví, kterým práce z domu nedělá sebemenší problém a dokážou s přehledem oddělit svůj osobní život od toho pracovního. Nicméně, i to vyžaduje určitý cvik a pevnou vůli.

2) Váš osobní a pracovní život může splývat

Splývání osobního a pracovního života je při práci z domu také velkým úskalím. Pokud dojíždíte někam do kanceláře, jednoduše můžete mezi prací a volným časem přepnout při cestě ze zaměstnání. Při práci z domu to tak bohužel není. Proto je vhodné opět jasně stanovit, kdy pracujete a kdy máte volno, a to bez výhrad dodržovat.

3) Okolí si bude myslet, že nejste v práci

Na základě vaší práce z domu může také mnoho lidí ve vašem okolí nabýt dojmu, že vlastně nejste v práci. Budou vás proto kdykoli a bez výčitek rušit, aniž by si uvědomovali, že jste uprostřed náročného úkolu – kamarádka vám zavolá, jestli nepůjdete na kávu, partner vás poprosí, jestli mu nevyzvednete třeba balíček na poště. Vaší obranou je v takovém případě především pevná vůle a to, že dáte svému okolí jasně najevo, že ačkoli jste doma, jste vlastně v práci.

4) Sociálnímu odloučení je potřeba předcházet

Dalším problémem je sociální odloučení. Při práci z domu si „nepokecáte“ s kolegou, nepozdravíte vrátného ani nepotkáte na ulici náhodou svého známého. Při práci z domu jste prostě sami. Z tohoto důvodu je skvělým řešením opět pracovat z kavárny nebo knihovny. V případě, že pracujete pouze pár hodin týdně a vyděláváte si tak třeba při studiu, se tohoto problému bát nemusíte.

Psaní seminárek aneb ideální práce z domu

Psaní seminárních prací, diplomek, bakalářek nebo referátů je kreativní činnost, za kterou můžete získat velmi příznivé finanční ohodnocení. Pokud rádi píšete, gramatika vám nedělá žádný problém a chcete se ve svém oboru dále rozvíjet, psaní seminárek je práce přesně pro vás. Hlavní výhodu jsme si již zmínili – můžete pracovat, kde a kdy se vám zlíbí. Jaké další výhody má ještě psaní seminárek?

  • Zajistíte si pravidelný příjem,
  • prohloubíte nebo si udržíte nabyté znalosti,
  • budete psát o tématech ze svého oboru.

Psaním seminárek si často vydělávají studenti na vysokých školách. Najít při studiu zajímavou práci, která by zároveň příliš neomezovala, může být náročné. Každý semestr se mění rozvrh a komplikace nastávají, pokud jednotlivé předměty nenavazují a vzniknou rázem třeba dvouhodinové mezery, během kterých si rozhodně není možné odskočit do práce. Práce na směny nebo na půl úvazku tak může být pro některé studenty nereálná.

Jedná se o vhodný přivýdělek i pro maminky na mateřské, které si chtějí udržet nabyté znalosti a nevypadnout tak z pracovního života. Zároveň přispějí do rodinného rozpočtu, aniž by bylo potřeba pokaždé shánět hlídání. Nemusí se však jednat pouze o přivýdělek nebo brigádu, v našich řadách se objevují také profesionálové, kteří se psaním seminárek živí. Množství práce totiž záleží na vás – a stejně tak výsledná finanční odměna.

Zaujalo vás to a chtěli byste psaní seminárek vyzkoušet? Připojte se k našemu týmu!

 

Sdílet

Podobné články

Novinky do vašeho e-mailu

Získejte informace, jak si zjednodušit studium a bonusy zdarma

Odesláním formuáře souhlasíte se Zásadami ochrany osobních údajů

Copyright © seminarkyza1.cz 2024

Převodem logo Mastercard logo Gopay logo Visa logo