Rozhovor se zakladatelem SeminárkyZa1.cz: od inspirace až k úspěšnému projektu

Rozhovor se zakladatelem SeminárkyZa1.cz: od inspirace až k úspěšnému projektu

Podnikatel a zakladatel SeminárkyZa1.cz Pavel Orság začal se svými podnikatelskými plány již během studií, kdy postupně se svým společníkem vybudoval úspěšný projekt fungující dodnes. Později se rozhodl vytvořit SeminárkyZa1.cz, jejichž služby už pomohly řadě studentů. Rozhodli jsme se ho proto vyzpovídat a zjistit informace ze zákulisí jeho dalšího úspěšného projektu.

Dobrý den, pane Orságu, na začátek nám povězte, co vás přivedlo k nápadu vytvořit SeminárkyZa1.cz.

V podobné oblasti podnikání jsem se pohyboval už dříve. Konkrétně jsme se se společníkem oblasti zpracování odborných podkladů začali věnovat ještě na vysoké škole v roce 2007. Nicméně k vytvoření projektu SeminárkyZa1.cz mě v podstatě inspiroval můj tehdejší soused, který byl prvním člověkem v České republice poskytující podobnou službu. Dodnes jsem mu za to vděčný.

Jaké byly první krůčky tohoto projektu?

Projekt SeminárkyZa1.cz vznikl v roce 2014. První krůčky spočívaly především v tvorbě systému pro komunikaci a správu objednávek, včetně hlídání kvality. Pak následoval nábor kvalitních odborníků do týmu pisatelů.

Probíhalo všechno bez sebemenších problémů, nebo jste zažil i chvíle, kdy jste přemýšlel, že projekt ukončíte?

Bylo zde několik okamžiků kdy jsem váhal, zda v tomto podnikatelském záměru pokračovat, protože se kolem toho vytvořila poměrně velká mediální bublina a vyjadřovali se k nám dokonce i špičky politického systému. Jinak jsem o ukončení neuvažoval a ani jej neplánuji. Naopak, na zlepšení našich služeb pracujeme každý den.

Jak si stojí SeminárkyZa1.cz na trhu dnes? Prozraďte nám, kolik odborníků pro vás v současnosti píše a kolik zakázek běžně zvládnete zpracovat během jediného měsíce.

Aktuální počet našich odborníků je kolem 90 lidí. Většina z nich s námi spolupracuje už více než 2 roky. V různém období se však jejich počet mění. Pro hladký průběh zákaznického servisu máme ještě 3 zaměstnance, kteří se věnují komunikaci, zpracování požadavků našich zákazníků a hlídání kvality.

Jsem přesvědčen, že aktuálně poskytujeme kvalitní službu, a co se týče našeho zákaznického a odborného servisu, jsme jednoznačně první na trhu. Když je hlavní sezóna, tak dostáváme až 10 zakázek denně. Jedná se tedy přibližně o stovku zakázek měsíčně. Mimo sezónu je toto číslo samozřejmě menší.

Představíte nám ve zkratce, jak služba funguje? Jaká je průměrná cena jedné objednávky?

Služba je velmi jednoduchá. Zákazník si zadá nezávaznou objednávku, ve které uvede svoji představu i své požadavky. Následně ověříme, zda jsme schopni vyhovět obsahu včetně termínu pro odevzdání. Po schválení nabídky zákazník zaplatí dohodnutou částku, kterou je možné rozdělit i na více plateb. Poté se pustíme se do práce. Ceny se obvykle pohybují v průměru kolem 3900 Kč.

Existují určité spekulace, zda je služba podobného rázu legální. Prozraďte nám, jak je to doopravdy.

Kolem tohoto tématu byla vedena řada diskuzí. Jde především o to, co je předmětem naší služby. SeminárkyZa1.cz dodávají podklady ve formě odborného textu pro různé typy vysokoškolských prací. Nikdy jsme za někoho nesvázali do desek třeba diplomku včetně veškerého obsahu a náležitostí školy.

Je na každém zákazníkovi, jakým způsobem s objednanými podklady naloží a jak je využije. Pokud použiji metaforu, tak je to stejné, jako bychom považovali za vraha každého, kdo prodává nůž. Součástí našich obchodních podmínek je navíc také etický kodex, který jasně hovoří o způsobu a rozsahu využití našich služeb.

Čím vám dělá tento projekt největší radost?

Největší radost mám z toho, že pomáháme nejen platícím zákazníkům, ale máme také obsáhlý blog na webových stránkách, který v současné době čítá stovky článků s tipy a triky pro studenty vysokých škol napříč všemi obory.

Kam plánujete s projektem směřovat v budoucnu? Chystáte nějaké vylepšení nebo rozšíření nabídky? Co je vaším dalším cílem?

Aktuálně se zaměřujeme především na organický růst projektu. V tuto chvíli řešíme především náš tým odborníků, protože nejsme schopni uspokojit některé poptávky. Také se zaměřujeme na zlepšení pracovních podmínek našich zaměstnanců. Věřím, že je to nejlepší způsob, jak zajistit dlouhodobý růst kvality služeb i počtu zákazníků.

A abych nezapomněl, nyní připravujeme také rozšíření našich služeb. Nechte se překvapit.

To určitě necháme. Děkujeme za rozhovor.

  • SeminarkyZa1
  • 27.08.2018
  • 0

RYCHLE VYŘEŠÍME, CO VÁS TRÁPÍ. VYBERTE SI NÍŽE.JIŽ DO 12 DNŮ

Nečtěnější blog

Úvod bakalářské práce

  • 12.02.2016
  • 0

Úvod a závěr bakalářské práce patří mezi jednu z nejdůležitějších součástí tohoto dokumentu. V úvodu bakalářské práce je potřeba, aby autor seznámil čtenáře především s problematikou, kterou se bude v celé práci zabývat.

Více

Kofein – přírodní stimulant, který okouzlil celý svět

  • 11.03.2020
  • 0

Kofein je psychoaktivní droga rozšířená po celém světě. Stimuluje centrální nervovou soustavu a pomáhá tak při boji s únavou. Příznivě ovlivňuje také paměť, schopnost soustředit se a v neposlední řadě má pozitivní vliv i na psychiku.

Více


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Plné znění pravidel pro zpracování osobních údajů. Další informace