[Blog]

Jak psát bakalářskou práci

Mnoho studentů si neví rady s tím, jak psát bakalářskou práci, takže nevěšejte hlavu a inspirujte se v našem stručném přehledu. Bakalářská práce je odborná studie s logicky uspořádanou strukturou. Nevíte si však rady s tím, jak napsat bakalářku? Máme pro Vás připravený krátký a výstižný přehled toho, jak má správná bakalářka vypadat a co vše v ní má být obsaženo. Nemusíte se již bát toho, že jste na tento nelehký úkol zůstali zcela sami.

Jak psát bakalářskou práci: formální požadavky

Rozsah bakalářské práce se pohybuje v rozmezí 30 až 50 stran v závislosti na požadavcích dané univerzity, fakulty či katedry. Obsah práce, její výsledky a závěry musí prokazovat solidní přehled autora o oblasti, na kterou se v průzkumu zaměřuje. Na rozdíl od diplomové práce se zde nepředpokládá plně samostatný výzkum ani nové výstupy.
Je klíčové si uvědomit, že každá škola či dokonce fakulta může mít na formální požadavky bakalářské práce své vlastní požadavky, takže pokud si nejste jistí, jak správně napsat Vaší bakalářskou práci z formálního hlediska, podívejte se na stránky fakulty na jednotlivé detaily zpracování. Pokud i si i přesto nevíte rady, navštivte studijní oddělení, kde Vás jistě navedou.
Kromě záležitostí, které byste při psaní měli v práci mít po obsahové stránce, se nezapomeňte podívat ani na správné formátování. Řádkování, odstavce, okraje, i to jsou informace, které budete potřebovat v otázce, jak napsat bakalářskou práci.

Jak psát bakalářskou práci: Osnova

Během psaní se držte předem vytvořené osnovy bakalářské práce. Díky ní neztratíte směr, dosáhnete stanovených cílů a koncepce textu se vám nezhroutí pod rukama jako domeček z karet. Pracovní osnovu lze během psaní upravit, průběh výzkumu si to nezřídka vyžádá.

Jak napsat bakalářku: Teoretická část

Po úvodní kapitole, v níž je jasně definován cíl bakalářské práce, zaměření a hypotézy práce, by měla následovat teoretická východiska, popis zvolené metodologie či uvedení do širšího kontextu zkoumané problematiky.

Jak napsat bakalářku: Praktická část

Hlavní stať zpravidla sleduje vlastní empirický výzkum a analýzu dat. Teprve poté přichází syntéza, vyhodnocení bádání, potvrzení či vyvrácení hypotézy apod. Náplň a výsledky práce jsou shrnuty v závěru a v českém a cizojazyčném resumé, na kterých si dejte zvláště záležet – jedná se často o jediné kapitoly, které budou číst a posuzovat členové komise během vaší obhajoby! Resumé napište česky a o překlad požádejte profesionálního překladatele.

Sdílet

Podobné články

30. 10. 2017

Seminární práce vzor - 7x ke stažení ve wordu

Získejte zdarma vzory seminární práce. Ke stžení jsme pro Vás připravili 6 vzorů ve word a jednu šablonu pro usnadnění práce. A ještě ochutnávka z doporučení... Struktury seminární práce se pevně držte a její stručnou osnovu si načrtněte. Dříve než začnete psát, věnujte dostatek pozornosti nejen hlavní stati, ale také úvodu. Je důležité si vždy vymezit v úvodu jasně stanovený cíl práce a po celou dobu vypracování textu se jej držet. Svou pozornost také upřete na často podceňovaný závěr, v němž byste měli shrnout výsledky vaší práce.

07. 10. 2024

Speciální vzdělávací potřeby: inkluze na vysokých školách

Článek se zabývá inkluzí studentů se speciálními vzdělávacími potřebami na vysokých školách. Zdůrazňuje význam rovného přístupu ke vzdělání, který umožňuje těmto studentům plně se zapojit do akademického a sociálního života. Diskutuje o výhodách inkluze, ale také o výzvách, kterým vysoké školy čelí při jejím zavádění. Cílem je ukázat, jak inkluzivní přístup zlepšuje kvalitu vzdělávání a podporuje rovnost a spravedlnost ve společnosti.

Novinky do vašeho e-mailu

Získejte informace, jak si zjednodušit studium a bonusy zdarma

Odesláním formuáře souhlasíte se Zásadami ochrany osobních údajů

Copyright © seminarkyza1.cz 2024

Převodem logo Mastercard logo Gopay logo Visa logo