Nenechte nic náhodě a připravte se s přehledem na státnice

Nenechte nic náhodě a připravte se s přehledem na státnice

Státnice přímo děsí nejednoho vysokoškoláka. Jsou totiž náročnou překážkou na cestě za vysněným titulem, se kterou je potřeba se poprat. Přečtěte si několik rad, jak nenechat nic náhodě a řádně se připravit.Nepodceňte náročnost své závěrečné práce

První a naprosto zásadní pravidlo zní: Dokončete svou diplomku nebo bakalářku, co nejdřív to jde, ať máte dostatek času pro přípravu na státnice. Většinou se to ale nepodaří a studenti sepisují svoji závěrečnou práci do poslední chvíle. Naplánujte si proto její dokončení raději s dostatečnou rezervou.

O státnice se zajímejte

Pokud studujete na vysoké škole a nevíte, jak budou vaše státnice vypadat, co nejdříve navštivte internet a zjistěte vše potřebné. Nezáleží na tom, že jste třeba právě v prváku a státní závěrečná zkouška vás čeká za hodně dlouho. Na základě zjištěných informací si totiž můžete naplánovat své studium, tedy zapsat si takové předměty, které se vám budou u státnic hodit.

Dlouhodobá paměť je klíčem k úspěchu

Nechceme vás strašit, ale příprava na státnice někdy zabere třeba i měsíc nebo dva. Klidně to může být ale i půl roku. A pokud nevíte, jak pracovat se svou dlouhodobou pamětí, zřejmě do konání státní závěrečné zkoušky většinu věcí zapomenete.

Základem práce s dlouhodobou pamětí je vytvořit si pravidelný systém opakování. Jakým způsobem nastavit jednotlivé intervaly mezi opakováním látky, vám napoví Ebbinghausova křivka zapomínání, ze které se dá vyvodit, že již několik hodin po naučení zapomínáme nejvíc – a v případě, že si učivo po určité době nezopakujete, hrozí, že jej zapomenete úplně. 

Vytvořte si plán

Poslední semestr je tady a vám zbývá jen pár měsíců do závěrečných zkoušek? Je na čase vytvořit si učební plán, který je pro efektivní přípravu naprosto klíčový. Díky plánu získáte přehled o tom, kolik času ještě zbývá, jestli máte zabrat, případně jestli máte vše pod kontrolou.

Podpořte svou paměť silou bylinek

Státnice jsou náročné období pro každého studenta, především pak pro jeho kognitivní funkce, které dostávají zabrat. Je potřeba si dopřát zdravou a vyváženou stravu, pravidelný pohyb i odpočinek, který je například pro paměť zcela zásadní. Pomohou také chytré bylinky s příznivým efektem na kognitivní funkce, například Ginkgo biloba nebo Bacopa monnieri. Vyzkoušejte.

  • SeminarkyZa1
  • 27.04.2020
  • 0

RYCHLE VYŘEŠÍME, CO VÁS TRÁPÍ. VYBERTE SI NÍŽE.JIŽ DO 12 DNŮ

Nečtěnější blog

Zvládněte zkouškové období levou zadní, vsaďte na sílu přírody

  • 06.01.2020
  • 0

Během studia na vysoké škole se zkouškám zkrátka nevyhnete. Základem je přežít a probojovat se do dalšího semestru. Každý student má své fígle, jak do sebe během pár dní dostat co nejvíce informací. Nyní se ale pojďme podívat na to, co nabízí příroda.

Více

Čekají vás přijímačky? Začněte s přípravou dostatečně brzy

  • 20.04.2020
  • 0

Přijímačky na většinu škol probíhají ve stejném období, kdy se konají závěrečné zkoušky, například maturita nebo státnice. Příprava na přijímací řízení tak může být o to náročnější a je důležité s ní začít v dostatečném předstihu.

Více

5 tipů pro lepší produktivitu při učení

  • 13.01.2020
  • 0

Pokud se právě připravujete na maturitu, náročnou zkoušku nebo státnice, jste tu správně. Nyní vám představíme 5 tipů na zvýšení vaší produktivity při učení, díky kterým se zvládnete „nadrtit“ opravdu kvantum učiva za minimální čas.

Více

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Plné znění pravidel pro zpracování osobních údajů. Další informace