[Blog]

Syntéza, vlastní návrhy řešení

Závěrečná fáze odborných prací již shrnuje a hodnotí dosažené výsledky argumentované a podložené jinými výzkumy. Je nutné, aby „pisatel/student“ zmínil zjištěné poznatky jak z teoretické části práce, tak z praktické části práce a vyzdvihnul nejdůležitější výsledky výzkumu s návrhy řešení a doporučení pro budoucí vývoj sledované problematiky.

Tato část práce diplomové i bakalářské práce musí také vyjadřovat jasné zaujetí stanoviska ke sledované problematice daného „pisatele/studenta“, kde doporučujeme i zmínku v jakých konkrétních zkušenostech se obohatil. Nejčastější otázkou v oponentním řízení jsou oblíbené typu: V čem jste se obohatil? Co Vám nejvíce pomohlo k dosažení závěru? Splnil jste stanovené cíle? Co navrhujete, aby se v konkrétní oblasti zlepšilo? A s mnohem více obdobných dotazů se můžete u obhajoby setkat.

Cíle, použité metody a návrhy daších řešení sledované problematiky

Velmi žádoucí je, aby autor vyzdvihl skutečnost, zda bylo skutečně dosaženo předem stanoveného cíle, či nikoliv a z jakého důvodu. Do jaké míry se podařilo výzkumníkovi cíl splnit a za jakých použitých metod došel k závěrům. V závěru tedy nesmí chybět návrhy dalších řešení sledované problematiky, či stanovisek a opatření. Určitě je vhodné, aby „pisatel/student“ zmínil další použití v praxi a případné očekávání do budoucna a stanovil předpoklad, jak by se sledovaný jev mohl dál vyvíjet.

Sdílet

Podobné články

21. 05. 2015

Jak si představit výzkum a jeho teoretické vymezení?

„Empirický“ výzkum je jeden z výzkumů, který představuje logický, oganizovaný a systematický proces, který využívá empirická data. Zpravidla je založen na zkušenostech nebo pozorování sledovaného jevu. Cílem výzkumu je získat data, respektive sledované informace o světe a některých jeho vlastnostech. Dílčími cíli výzkumu mohou být explorace – průzkumy (tedy hrubé chápání sledovaného jevu), deskripce – popisy (přesné měření a popisy vlastností sledovaných jevů, resp. jak? Kolik? co?) a v neposlední řadě explanace – vysvětlení (poznání a popis vnitřních vztahů mezi vlastnostmi sledovaného jevu, tj. Proč?). Například v sociálních vědách se můžeme setkat s konceptuálně-filosofickým výzkumem, historickým výzkumem.

21. 01. 2019

Naučte se vést kvantitativní výzkum

Kvantitativní výzkum je klíčovou součástí většiny závěrečných prací. Hledá vztah mezi proměnnými a testuje tak hypotézy odvozené z dostupné literatury. Praktické části prací se bez kvantitativního výzkumu jen tak neobejdou. O co se přesně jedná a jak si s takovým výzkumem poradit? To zjistíte právě teď a tady!

Novinky do vašeho e-mailu

Získejte informace, jak si zjednodušit studium a bonusy zdarma

Odesláním formuáře souhlasíte se Zásadami ochrany osobních údajů

Copyright © seminarkyza1.cz 2024

Převodem logo Mastercard logo Gopay logo Visa logo