Čeká vás maturita? Poradíme vám, jak se na ni připravit

Čeká vás maturita? Poradíme vám, jak se na ni připravit

Přestože jsou středoškoláci zvyklí na každotýdenní nával testů, který je běžnou součástí studia na střední škole, maturita je pro většinu z nich první velkou zkouškou. Pokud máte maturitu právě v patách, zhluboka se nadechněte a přečtete si několik rad, jak se s ní vypořádat.


Připravte si potřebné materiály

Přípravě materiálů na maturitu věnujte ideálně alespoň jeden celý školní rok. Ušetříte tak spoustu času před dlouho očekávanou zkouškou, který vám jistě přijde vhod. Do přípravy můžete zapojit také své spolužáky. Například tak, že zpracujete půlku, zatímco váš spolužák připraví zbytek. Je to efektivní, šetří to čas a všichni jsou spokojení.

Nebojte se pátrat také u svých předchůdců, kteří se také kdysi připravovali k maturitě ze stejných předmětů. Určitě doma pod postelí schovávají stohy papírů s materiály k přípravě.

Zvažte své možnosti a vytvořte si plán

Jakmile nastane dlouho obávaný čas přípravy na maturitu, zamyslete se nad tím, co je potřeba se naučit, a vytvořte si plán. Nezapomeňte také na pravidelné opakování, aby se nestalo, že se vám do maturity vykouří všechno z hlavy.

Začtete s přípravou

Příprava na maturitu je dřina, krev a pot, někdy tak trochu i nuda. Nicméně už spousta lidí před vámi maturitu zvládla. V případě, že nechcete nechat nic náhodě, zvažte raději nějaký šikovný doplněk stravy na podporu vašich kognitivních funkcí. Výborná je například rostlina brahmi nebo Ginkgo biloba. Výtažky z obou těchto látek najdete v doplňku stravy s názvem Expertio.

Během přípravy byste však neměli zapomínat na zdravou a vyváženou stravu, pravidelný pohyb a odpočinek. Jedině tak udržíte svůj mozek fit.

A hlavně bez stresu

Splnili jste alespoň z větší části plán, který jste si stanovili? Pokud ano, nemáte se proč obávat. Navíc štěstí přeje připraveným, a pokud jste přípravu opravdu nepodcenili, věřte, že si nakonec vytáhnete tu nejlehčí otázku. A i kdyby, učitelé vás v tom po tolika letech přece nenechají.

  • SeminarkyZa1
  • 26.02.2020
  • 0

RYCHLE VYŘEŠÍME, CO VÁS TRÁPÍ. VYBERTE SI NÍŽE.JIŽ DO 12 DNŮ

Nečtěnější blog

Zvládněte zkouškové období levou zadní, vsaďte na sílu přírody

  • 06.01.2020
  • 0

Během studia na vysoké škole se zkouškám zkrátka nevyhnete. Základem je přežít a probojovat se do dalšího semestru. Každý student má své fígle, jak do sebe během pár dní dostat co nejvíce informací. Nyní se ale pojďme podívat na to, co nabízí příroda.

Více

Čekají vás přijímačky? Začněte s přípravou dostatečně brzy

  • 20.04.2020
  • 0

Přijímačky na většinu škol probíhají ve stejném období, kdy se konají závěrečné zkoušky, například maturita nebo státnice. Příprava na přijímací řízení tak může být o to náročnější a je důležité s ní začít v dostatečném předstihu.

Více

Nenechte nic náhodě a připravte se s přehledem na státnice

  • 27.04.2020
  • 0

Státnice přímo děsí nejednoho vysokoškoláka. Jsou totiž náročnou překážkou na cestě za vysněným titulem, se kterou je potřeba se poprat. Přečtěte si několik rad, jak nenechat nic náhodě a řádně se připravit.

Více

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Plné znění pravidel pro zpracování osobních údajů. Další informace