[Blog]

Čeká vás maturita? Poradíme vám, jak se na ni připravit

Přestože jsou středoškoláci zvyklí na každotýdenní nával testů, který je běžnou součástí studia na střední škole, maturita je pro většinu z nich první velkou zkouškou. Pokud máte maturitu právě v patách, zhluboka se nadechněte a přečtete si několik rad, jak se s ní vypořádat.


Připravte si potřebné materiály

Přípravě materiálů na maturitu věnujte ideálně alespoň jeden celý školní rok. Ušetříte tak spoustu času před dlouho očekávanou zkouškou, který vám jistě přijde vhod. Do přípravy můžete zapojit také své spolužáky. Například tak, že zpracujete půlku, zatímco váš spolužák připraví zbytek. Je to efektivní, šetří to čas a všichni jsou spokojení.

Nebojte se pátrat také u svých předchůdců, kteří se také kdysi připravovali k maturitě ze stejných předmětů. Určitě doma pod postelí schovávají stohy papírů s materiály k přípravě.

Zvažte své možnosti a vytvořte si plán

Jakmile nastane dlouho obávaný čas přípravy na maturitu, zamyslete se nad tím, co je potřeba se naučit, a vytvořte si plán. Nezapomeňte také na pravidelné opakování, aby se nestalo, že se vám do maturity vykouří všechno z hlavy.

Začtete s přípravou

Příprava na maturitu je dřina, krev a pot, někdy tak trochu i nuda. Nicméně už spousta lidí před vámi maturitu zvládla. V případě, že nechcete nechat nic náhodě, zvažte raději nějaký šikovný doplněk stravy na podporu vašich kognitivních funkcí. Výborná je například rostlina brahmi nebo Ginkgo biloba. Výtažky z obou těchto látek najdete v doplňku stravy s názvem Expertio.

Během přípravy byste však neměli zapomínat na zdravou a vyváženou stravu, pravidelný pohyb a odpočinek. Jedině tak udržíte svůj mozek fit.

A hlavně bez stresu

Splnili jste alespoň z větší části plán, který jste si stanovili? Pokud ano, nemáte se proč obávat. Navíc štěstí přeje připraveným, a pokud jste přípravu opravdu nepodcenili, věřte, že si nakonec vytáhnete tu nejlehčí otázku. A i kdyby, učitelé vás v tom po tolika letech přece nenechají.

Sdílet

Podobné články

13. 01. 2020

5 tipů pro lepší produktivitu při učení

Pokud se právě připravujete na maturitu, náročnou zkoušku nebo státnice, jste tu správně. Nyní vám představíme 5 tipů na zvýšení vaší produktivity při učení, díky kterým se zvládnete „nadrtit“ opravdu kvantum učiva za minimální čas.

Novinky do vašeho e-mailu

Získejte informace, jak si zjednodušit studium a bonusy zdarma

Odesláním formuáře souhlasíte se Zásadami ochrany osobních údajů

Copyright © seminarkyza1.cz 2024

Převodem logo Mastercard logo Gopay logo Visa logo