[Blog]

Obhajoba bakalářské práce prezentace

Z důvodu obhajoby bakalářské práce před komisí je velmi důležité, aby se autor obhajované práce ve sledovaném tématu velmi dobře vyznal, ovládal odbornou terminologii a především studovanému jevu rozuměl. Dále je důležitý ústní projev a zpětná vazba na kladené otázky členy odborné komise, které jasně ukážou, jak autor své práci rozumí. Důležitá získaná schopnost bude tedy ústní projev a zpětná vazba na kladené otázky členy odborné komise. Jednotlivé body, které by měla obsahovat prezentace při obhajobě bakalářské práce, si popíšeme níže. Nezapomeňte, že stejně tak jak je důležité bakalářskou práci napsat, tak je velice podstatné práci také obhájit.

Prezentace k obhajobě bakalářské práce

1.    Nezapomeňte se na začátku „výkladu“ především představit. Na prvním slajdu prezentace k obhajobě Vaší bakalářské práci uveďte název bakalářské práce, Vaše jméno a jméno vedoucího. Můžete také uvést jméno oponenta, ale to už záleží pouze na Vás.
2.    Vytvořte si osnovu Vaší obhajoby. Uveďte, všechny body, o kterých budete mluvit. Doporučujeme se nejprve zaměřit na cíl bakalářské práce. Představte členům komise, jaký přínos má práce do praxe a jaké jste zvolili metody. Právě cíl práce a její přidaná hodnota do praxe členy komise zajímá nejvíce.
3.    Zaměřte se na strukturu Vaší bakalářky, mluvte o návaznosti jednotlivých kapitol, které jsou logicky uspořádány a směřují k vytýčeným cílům. Představte řešenou problematiku a zaměřte se na teoretické vymezení. Není potřeba přednes natahovat, ale je nutné říci vše potřebné. Hlavně stručně a srozumitelně.
4.    V další části plynule přejděte do praktické části. Seznamte komisi s projektem, jaké metody byly použity, k jakým výsledkům jste došli (ty však budete podrobně komentovat později).
5.    V dalším kroku je potřeba podrobně popsat průběh projektu. Jinak řečeno, jakým způsobem jste postupovali, čeho jste docílili, co bylo úspěšné, na jaké překážky jste narazili apod.
6.    Představte výsledky Vašeho výzkumu. Můžete pro lepší prezentaci použít grafy, obrázky, tabulky případně také videa. Uveďte vše, co pomůže dokreslit celý výzkum a ukažte komisi, že jste si s výzkumem opravdu dali spoustu práce.
7.    Na závěr stručně celou bakalářskou práci shrňte, k jakým cílům jste došli a zda jste Vámi zvoleného cíle dosáhli. Uveďte, zda zvolené hypotézy byly vyvráceny nebo naopak potvrzeny. Okomentujte doporučení pro budoucí praxi, čím je Vaše práce přínosem. Můžete také naznačit směry dalšího výzkumu.
8.    Nakonec poděkujte Vašemu vedoucímu za pomoc. Nezapomeňte se rozloučit.


 

Sdílet

Podobné články

25. 11. 2019

Cvičte svůj mozek a nastartujte své kognitivní funkce naplno

Kvalita kognitivních funkcí neboli myšlenkových procesů mozku obvykle není v průběhu života stále stejná. Jejich funkčnost totiž velmi často klesá s věkem. Obzvlášť pokud mozek není pravidelně stimulován a trénován. Své kognitivní funkce přitom můžete zdokonalit prostřednictvím běžných činností nebo her.

18. 03. 2019

Proč je stažení práce z internetu ten nejhorší možný nápad?

Nevíte si rady při psaní seminárky nebo závěrečné práce? Přemýšlíte, jak si s ní šikovně a co nejrychleji poradit? V tom případě rozhodně zapomeňte na kopírování z internetu. Odhalování plagiátů se v dnešní době provádí pomocí sofistikovaných počítačových metod a žádný z nich tak zkrátka neunikne. Jak se dívá zákon na plagiátorství a co vám při opsání závěrečné práce hrozí? Čtěte dál a budete mít jasno.

Novinky do vašeho e-mailu

Získejte informace, jak si zjednodušit studium a bonusy zdarma

Odesláním formuáře souhlasíte se Zásadami ochrany osobních údajů

Copyright © seminarkyza1.cz 2024

Převodem logo Mastercard logo Gopay logo Visa logo