[Blog]

5 rad, jak se učit anglicky

Někdo má pro jazyky zkrátka talent, jinému to trvá déle. Pokud však víte, jak se k tomu postavit, půjde to samo. Sepsali jsme proto pro vás 5 rad, jak vyzrát na učení angličtiny, kterou se v současné době opravdu vyplatí ovládat. 


Rada první: Přesvědčte sami sebe

Osobní motivace je důležitá pro spoustu věcí, nejen pro studium cizích jazyků. Bez ní vás počáteční nadšení brzy přejde a veškerá snaha je ta tam. Dříve než začnete, napište si alespoň 2 důvody, proč chcete anglicky umět a co vám to přinese. Nezapomeňte je potom vystavit na viditelném místě, aby vám každý den připomínaly, jak důležitý je váš cíl. 

Rada druhá: Nebojte se mluvit

Mluvte, pokud máte příležitost. Nestyďte se za své chyby ani lámanou angličtinu. Snažte se vyjádřit, co máte na srdci a jak nejlépe to jde. Pokud cizinec neporozumí, větu zopakujte – a lépe. Nestyďte se během hovoru používat slovník v mobilním telefonu.

Na jednu stranu se to velmi lehko řekne, ale těžko udělá. Nikdo přece nechce vypadat jako blbec, a když se objeví příležitost trochu si zaspíkovat, člověk se slabší znalostí angličtiny se raději stáhne. Na druhou stranu vám v cestě stojí jen stud (a možná i osobní hrdost). Příště tento nepříjemný pocit raději nechte za dveřmi a třeba pozvěte svého anglicky mluvícího známého na večeři. Dostanete tak skvělou lekci.

Rada třetí: Čtěte anglické texty

Knihy v angličtině jsou dnes v knihkupectví k dostání naprosto běžně. Stačí si vybrat z nestárnoucí klasiky, chytlavých románů nebo poutavých povídek. To vše je k dostání také v několika stupních náročnosti. Můžete si pořídit dvojjazyčnou knihu nebo si slovíčka v průběhu čtení dohledávat, stejně tak vám jejich význam perfektně dokreslí děj knihy. Snadno si osvojíte i nejrůznější obraty a fráze, které se vám budou zajisté hodit. 

Podobně příznivý vliv na učení angličtiny jako anglické knížky mohou mít také filmy v angličtině, s českými titulky nebo anglickými pro pokročilé. 

Rada čtvrtá: Vyrazte do zahraničí, nejlépe sami

Nic vám nevylepší vaši angličtinu tolik jako návštěva zahraničí. Ideálně, když vycestujete sami. Ve skupinkách mají lidé tendenci izolovat se od ostatních a hovořit rodným jazykem. Pokud se však netoužíte stát „osamělým poutníkem“, domluvte se se svými spolucestovateli na přísném zákazu češtiny, alespoň po nějaký čas. Nebo se během dne každý rozejděte vlastní cestou a k večeru zase sejděte s hlavou plnou nových zážitků a anglických slovíček. 

Rada pátá: Najděte spřízněnou duši

Už jste slyšeli o takzvaném „penfriend“? Jedná se o kamaráda na psaní. Dříve si možná někteří z vás takovým způsobem psali s kamarádem z Ruska. 

Může se jednat o e-maily, komunikaci na Facebooku nebo klasické dopisy. Přitom klasické dopisy jsou v tomto ohledu asi nejlepší volbou, mají totiž své kouzlo a můžete se na ně těšit.

Pokud se rozhodnete najít si svého kamaráda na psaní, vyzkoušejte například webové stránky Internals nebo Anglik. 

S učením vám pomůže i doplněk stravy

Naučit se anglicky znamená také zapamatovat si spoustu nových slovíček. S učením angličtiny vám proto může pomoci i některý z doplňků stravy na podporu vašich kognitivních funkcí. Často obsahují například výtažky z Ginkgo biloby, která má na paměť údajně blahodárný vliv.

Závěrem je třeba poznamenat, že spousta lidí mluví o tom, že by chtěli vylepšit svou angličtinu. Málo z nich s tím ale něco skutečně udělá, případně jim počáteční nadšení nevydrží. Nepodceňujte proto první z našich rad a motivujte se k učení každý den.

Sdílet

Podobné články

24. 02. 2020

5 léčivek pro lepší paměť

Paměť s věkem často slábne, obzvlášť pokud člověk nedbá na zdravý životní styl a pravidelně svůj mozek nezaměstnává. Kromě zdravého životního stylu můžete svou paměť zlepšit také pomocí léčivých rostlin, které mají mimo jiné příznivý vliv na kognitivní funkce včetně paměti. Bylinek a jiných léčivek s podobným účinkem je opravdu hodně, proto jsme z nich vybrali pouze pět z našeho pohledu opravdu významných a běžně dostupných například ve formě doplňků stravy.

Novinky do vašeho e-mailu

Získejte informace, jak si zjednodušit studium a bonusy zdarma

Odesláním formuáře souhlasíte se Zásadami ochrany osobních údajů

Copyright © seminarkyza1.cz 2024

Převodem logo Mastercard logo Gopay logo Visa logo